Apie

Ne daugumai žinoma, kad tarpukario metu Lietuvoje įvyko lietuviškų kortų kūrybos renesansas. Nuo 1924 metų Lietuvos valdžia buvo monopolizavusi kortų gamybą ir skelbdavo konkursą, kur varžydavosi geriausi Lietuvos dailininkai. Autoriai, kurių kortas pasirinkdavo leidybai, gaudavo pinigines premijas.

 

Šios iniciatyvos dėka buvo išleista daugybė nuostabių lietuviškų kortų kaladžių. Visos išleistos kortos pasižymi ryškiais nacionaliniais bruožais: karaliai – LDK kunigaikščiai, valetai – senovės karžygiai, damos – vaidilutės ar kunigaikščių žmonos. Tautinė simbolika atsispindi ir pieštų veikėjų drabužiuose, laikomuose ginkluose, augaluose, bei spalvose.

 

Mane sužavėjo itin originalios stilistikos, lietuviškų kortų kaladė iš tarpukario (1919 -1938) – „Gedimino Stulpai“ (autorius nežinomas). Tiesiog apmaudu, kad nėra galimybės jos įsigyti. Čia man ir kilo mintis, jog reikia šias kortas prikelti naujam gyvenimui. Praleidau visą vasarą, kol suradau vieną iš paskutiniųjų „Gedimnino Stulpų“ kaladžių – man pasisekė, kad kortų kolekcionierius ir knygos apie kortų žaidimus autorius Albinas Borisevičius sutiko pasidalinti šių kortų nuotraukomis. Po daugelio valandų darbo, skambučių ir elektroninių laiškų man pavyko sutarti, kad viena garsiausių kortų spaustuvių pasaulyje (USPCC) sutiktų atspausdinti šias kortas – liko tik surinkti lėšų spausdinimui. Taip mano projektas atsidūrė sutelktinio finansavimo platformoje Kickstarter.

Dėka daugiau nei 200 žmonių palaikymo dėka mums pavyko prikelti Gedimino Stulpų kortas naujam gyvenimui ir jūs galite jas įsigyti šiame tinklapyje 🙂

Jeigu norite susisiekti štai mano el paštas   lithuaniancards@gmail.com

Shopping Cart